Share This Article
Ładowarki teleskopowe wykorzystywane są nie tylko przez firmy działające w branży budowlanej, lecz także przez te, które prowadzą duże gospodarstwa rolne, kopalnie, kamieniołomy czy zakłady przetwórstwa drewna. Maszyny umożliwiają szybki i bezpieczny transport ładunków zarówno z punktu do punktu, jak i na różne wysokości. Jakie udźwigi mają ładowarki teleskopowe Faresin?
Ładowarki teleskopowe stale zyskują na popularności – kupuje je lub wynajmuje na dłuższy okres coraz więcej firm z różnych branż. Maszyny umożliwiają podnoszenie, transport i pozycjonowanie ładunków nie tylko na dużych przestrzeniach, np. placach budowy, lecz także w wąskich przejściach pomiędzy budynkami. Są zwrotne, mają kompaktowe rozmiary i wysięgniki o długości do 17 metrów, a jednocześnie mogą unosić znaczne ciężary.
Jakie są maksymalne udźwigi ładowarek teleskopowych?
Ile maksymalnie podnoszą ładowarki teleskopowe Faresin? Do 7 ton. Taki udźwig ma model Heavy Duty Range 9.70. Jego wysokość podnoszenia wynosi 8,8 metra, a wysięg poziomy 4,7 metra. Dla porównania Heavy Duty Range 10.65 unosi 6,5 tony, ale na 9,5 metra.
Jeśli potrzebuje się maszyny o dużej maksymalnej wysokości podnoszenia, warto zwrócić uwagę na modele z serii Big Range, które sięgają do 16,4 metra nad poziom ziemi lub posadzki. Mają one jednak nieco mniejszy maksymalny udźwig – do 4,5 tony w przypadku wersji 17.45.
Wspomniane ładowarki teleskopowe to urządzenia o napędzie spalinowym. Na rynku istnieją także bezemisyjne maszyny FULL ELECTRIC o zbliżonych osiągach. Np. elektryczna ładowarka Big Range unosi 4,5 tony nawet na 16,4 metra. Co ważne, może pracować do 10 godzin na jednym ładowaniu dzięki dużej liczbie baterii z przerywanym cyklem pracy.
Więcej na temat maszyn Faresin przeczytasz tu: https://faresin.pl/ladowarki-teleskopowe/
Jakie rodzaje ładunków można transportować przy użyciu ładowarek?
Jakie rodzaje materiałów da się transportować przy użyciu ładowarek teleskopowych? Jeśli wykorzysta się osprzęt dodatkowy to tak naprawdę można przenieść z miejsca na miejsce dosłownie każdy ładunek. Do maszyn montuje się m.in. łyżki do materiałów sypkich, do prac ziemnych czy łyżki rolnicze, chwytaki do bel, do donic, do długich przedmiotów i do drewna, karetki z widłami, widły, wysięgniki, haki oraz platformy robocze.
Co to oznacza w praktyce? Dzięki ładowarkom teleskopowym można przetransportować nie tylko bele siana, żwir czy piasek, lecz także metalowe belki, duże kawałki drewna, worki typu big-bag, ziemię, a nawet ludzi na określone wysokości. Właśnie dlatego te maszyny nazywa się uniwersalnymi.
Co poza udźwigiem ma znaczenie?
A co poza maksymalnym udźwigiem ma znaczenie wtedy, gdy wybiera się ładowarkę do swojej floty? Wspomniana już maksymalna wysokość podnoszenia. Powinno się dostosować ją do potrzeb własnej firmy i nie kupować maszyny o wysokości podnoszenia ponad 16 metrów, jeśli zazwyczaj pracuje się na 8–10 metrach. Istotne będą także wymiary samej ładowarki, jej waga i wysięg poziomy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na czas gwarancji udzielanej przez dystrybutora lub producenta oraz dostępność osprzętu dodatkowego.
Artykuł partnera